Gönenç Emlak Marmaris Selimiye Satılık Koy

Gönenç Emlak şirketi aracılığı ile Marmaris Selimiye satılık koy Erle Mevkiinde resmi tapulu 14.092 m2  satışa sunuldu. Arsa sahibi aile karar alarak satmak istediği arazinin Selimiye emlak piyasasında emsalsiz olduğunu belirtiyor. Gönenç Emlak şirket yetkilisi Kemal Gönenç resmi tapulu yerlerin sınır olduğu hazine arazisinin kiralanma yolu ile 45.000 m2 potansiyele sahip olmasının önemine dikkat çekerek, burası işlenmemiş bir elmastır dedi. https://www.gonencemlak.com.tr sitesinden arazi resimleri ve kroki bilgilerine ulaşabilirsiniz. Lütfen sorularınız için 0252 4133089-0532 3120116 Kemal Gönenç irtibat sağlayınız.
İlan No:307 – Satılık Koy : Marmaris satılık emlak, Selimiye satılık koy, denize sıfır satılık arsa.

Erle Koyu

Selimiye girişinde bulunan Erle Koyu’nda denize sıfır üç adet parselden oluşan, özel konuma sahip arsa. Sahipleri Rodos’tan gelerek komple koyu satın almışlar.1928 yılında padişah tapusu 1937 yılında cumhuriyet tapusuna çevrilmiştir. Arsanın yerlerinin ve miktarının tespiti için açılan dava sonuçlanmış, en alt harita krokisinde görülen iki parsel hazineye verilmiştir. 60 yıllık “Zilliyet” sit alanı ilan edildiğinden kadastro tapusuna dönüşmemiştir. Mahkeme bu iki hazine parselinde bulunan ağaçların ürünlerini ailenin kullanması kararını vermiştir. Hazineden bu iki parselin satın alınması mümkündür. Nitekim bu yönde resmi müracaat aile tarafından yapılmıştır.

Satılık Parseller

Şu durumda, resmi tapulu olarak bu üç parsel satılıktır. A=7659m2 ,B=3676m2 ,C=2757m2 olmak üzere 14.092m2 arsa satılmaktadır. İmar durumu olarak B ve C satılık parseller sit alanı kapsamı içindedir. A Parseli ise, herhangi bir kısıtlama içinde değildir. Halen Günübirlik tesis olarak faaliyet sürdürülmektedir. Bayındırlık il imar ile ÖÇK  ortak çalışması, geçiş dönemi yapılaşma koşulları burada bu parsel için geçerlidir. 250m2 kapalı alan tek ev inşa edilebilir. Ancak; bu koy için vizyon olarak, alım gücü yüksek alıcının, potansiyel olarak marina yapabilmesi, hazineye bırakılmış olan parselleri, sınır komşu öncelik hakkını gözeterek kiralama veya satın alma yoluna giderek, 45.000m2 civarındaki bir arazide mevzi imar veya turistik tesis yaratabilme olanağı mevcuttur.

Yatırım Potansiyeli

Bu özelliklere sahip emsal arsa olmadığımdan değerli ve sahip olduğu potansiyel açısından satılık özel koy olarak değerlendirilmektedir. Satış konusunda ortak karar vardır. Hissedarların çoğu da, aile içinden seçtikleri yetkiliye noterden vekaletnamelerini de vermişlerdir. Ciddi alıcılar arsa sahipleri sözcüsü ile ön görüşme yaptıktan sonra, tüm hissedarların bir araya geleceği toplantıda anlaşmaya varmaları için yüz yüze görüşme temin edilir. Selimiye imar bilgileri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için; hazırladığımız http://www.selimiyeemlak.net sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Sorularınız için her iki sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz. Pusulanız doğru bilgi olsun.

İrtibat: 0532 312 01 16

Bu görselin boş bir alt özelliği var; dosya ismi: gonenc-emlak-haberleri.jpg

Reklam

Gönenç Emlak Marmaris Selimiye Satılık Koy” üzerine bir yorum

  1. Yola cephesi bulunan ve üç parselden oluşan koy, 45.000m2 hazine arazisini kiralama veya satın alma opsiyonuna sahip olduğundan potansiyeli yüksek önemli gayrimenkul niteliğindedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s