Marmaris satılık ada satılık koy fiyatları

Marmaris ve çevresi satılık ada için özellikle yabancı müşteri taleplerinde dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. Nitekim koylar ve denize sıfır arsalar için; marina ve çekek yeri ihtiyacından kaynaklanan taleplerde de yükselme var.

Marmaris Emlak Bülteni Marmarisbox yeni sayısında bu konuyu ele alıyor.Satılık Ada, Koy,otel ve Villa talepleri yoğunlaştı mı?
Yunanistan da ekonomik krize çare olarak adaların satışa çıkarılması önerisi gayrimenkul sektöründe yankılandı. Türkiye de satılık olarak sunulmuş olan adalar hemen ön plana çıktı. Portföyümüzde bulunan, Karaca Ada,Çiftlik Adası ,Gelibolu adası özellikle PARA dergisinde villa fiyatına satılık koylar, satılık adalar haberlerinden sonra hızla yayılarak haber niteliği kazandı. Şirketimizin ve bu satırların yazarının adının yer aldığı yayın bizi de şaşırtan röpörtaj taleplerini oluşturdu. Sabah,Haber Turk,Milliyet,Yeniasır,Posta,Hürriyet gazetelerinde satılık ada,koy,otel haberleri peşpeşe çıkmaya başladı. ATV yurtdışı yayın,Alman Televizyonu ve son olarak Yunan Televizyon Kanalı bu haber niteliği kazanan gayrimenkulleri konu ettiler.Peki durum nedir?

Adalar ile prestij amacına yönelik zengin aileler ilgilenmektedir. Koylar ise, yatırımcıların ilgilerini gösterdiği gayrimenkuller olarak gözükmektedir. Nitekim; marina ve çekek yeri konusunda yerli ,yabancı ilgi bulunmaktadır. Talep haline ciddi olarak dönüşmüş olan bu ilgi, imar ve ruhsat konusundaki sıkıntılar nedeniyle satış aşamasına gelmekte engelleyici etki yapmaktadır.Birinci derece sit,milli park,dogal koruma,arkeolojik sit alanı v.b. özellikleri nedeniyle bu gayrimenkuller kısa ve orta vade ekonomik getiriden yoksun olduğundan satışı son derece güç olmaktadır. Buna karşın; bu emsalde gayrimenkullerin de arzının yetersiz olması nedeniyle fiyatları ucuz değildir. Bu emlaklarda rayiç değeri geçersizdir. Her birisi benzersiz özelliklere sahip olup,farklı düzeylerde fiyat seviyelerini taşıması mümkündür. Ancak; alıcı satıcı uygun bir zeminde uzlaştığı fiyat reel olacaktır. Bu gayrimenkullerin satışı kriz ile çok ilgili değildir. Efektif olarak desteği olan isteklerin talep haline gelmesi uygun gayrimenkulle ulaştığında satış süreci sonuca ulaşır.
Satılık ada fiyatları,resimleri için : Burasını tıklayınız

Kemal Gonenc

Marmaris satılık ada satılık koy fiyatları” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s