Marmaris Emlak Fiyatları // Gönenç Emlak

Marmarisbox 2012 Emlak Fiyatları

Marmarisbox Arşiv bölümünde 2008 yılından günümüze Marmaris emlak piyasası hakkında her üç ayda bir düzenli olarak rapor yayınlamaktadır. Satılık gayrimenkul fiyatları hangi seviyelerde? Neler satılıyor? Sektör hakkında bilgiler sunuluyor.

Marmaris Emlak Sektörü yeni yıl ilk üç ayı satılık gayrimenkul tipi olarak yeni evlerin satışında ciddi alım talebiyle karşılaştı. Gerek lokal piyasa alıcıları ve gerekse yabancılar için doğrudan müteahhitten satışlar yaşandı ve talep hala devam ediyor. Biraz açalım konuyu. Bildiğiniz gibi Marmaris satılık ev arz fazlası var. Her sokakta nerede ise satılık emlak görmek mümkün. Fakat satışlar çok zayıf. Peki burada bir çelişki mi var. Hayır. Çünkü satışa sunulun ürünlerin bir çeşidinde talep artışı var. O da; yeni evler. Özellikle butik site içindeki satılık daire ve dubleks daireler. Peki Fiyatlar hangi seviyelerde?

Konut Fiyatları

Muğla Marmaris satılık daire fiyatları 2+1 için müteahhitten mevki, metraj, kat, özelliklerine göre 140-230.000-TL arasında değişir. Nadir olsa da deniz manzaralı dairelerde fiyat 250-450.000-TL seviyelerindedir. dubleks dairelerde ise; 230-350.000-TL fiyatlar deniz manzaralı yeni evlerde 350-550.000-TL düzeyindedir. Butik site olarak tanımladığımız, iki-üç katlı sadece 4-5 bloktan oluşan küçük sitelerde, fiyatlar benzer özellikler taşımaktadır. Butik sitelerin tercih edilmesi, yüzme havuzu, bahçe, güvenlik sistemi, araç parkı ve benzeri müşterek kullanım paylaşım olanaklarından yararlanmaktır. Nitekim, yabancılar da en çok bu tip taşınmazlara yatırım yapmaktadır.

Yeni Konutlar Revaçta

İkinci el; büyük deprem miladi takvim öncesi inşa edilmiş Marmariste satılık daire fiyatları 2+1 fiyatları 75-130.000-TL olup, 3+1 dairelerde ise 120-170.000-TL seviyelerini görmektedir. Ancak; bina yaşının küçülmesi ile fiyatı arasında ters orantı kanunu işlemektedir. Gayrimenkul inşaat yaşı küçüldükçe fiyat yükselir. Şunu da belirtmekte yarar var. 10 yaşında 3+1 daireyi 150.000-TL fiyat ile satın alacağına, parasının üzerini konut kredisi ile tamamlayan sıfır yaşında 3+1 daireyi 180-200.000-TL fiyatla satın almak her zaman tercih edilmektedir. Bu olanağa sahip bulunmayan aile 3+1 yerine ayni fiyata yeni 2+1 daireyi satın almayı tercih etmektedir. Eski dairelerin satılmayışının temel nedeni budur. Çünkü; eski ile yeni daire arasındaki fiyat makas farlı çok açılmamıştır. Bu aralık açıldıkça, tercih yönü değişecektir.

İrtibat: 0532 312 01 16

Reklam

Marmaris Emlak Fiyatları // Gönenç Emlak” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s