Marmaris Satılık Daire // Gönenç Emlak Bülteni

2012 yaz sezonu Marmaris de ne tip emlak satılıyor?

Krizin başladığından bu güne değişen bir şey yok. satışlar durgun fiyatlar düşmüyor. Marmaris de son 3 hatta 4 yıldan bu güne fiyatlar gerilemiyor. Ancak; yavaş da olsa satışlar devam ediyor. En hızlı bu sezon hatta yılbaşından beri satılan sıfır daireler. Bu satışların %95’i bize göre sahibinden yani mütahidten aracısız doğrudan satış olarak gerçekleşmektedir.

Çünkü, zaten merkezde, merkeze yakın ve sahilde arsa “kalmadı”. Eski binalar yıkılarak kat karşılığı verilerek ancak inşaat yapılabiliyor. Eskiden %50 olan kat karşılığı oranı bazı yerlerde, arsa sahibine %70 Müteahide %30 oranlarına bile ulaştı. Deniz manzaralı satılık daire satış fiyatı 450.000-600.000-TL fiyatlarla inşaat aşamasında satışa çıkıyor ve tamamlandığında bakıyorsun hepsi satılmış. Yani kalite, mevki satıyor.

Mütevazi yeni satılık daireler 180.000-250.000 arası fiyatla yukarıdaki örnekte görüldüğü üzere satılıyor.

Ben; ev satılık daire satın almak istersem öncelikle kendim araştırırım. Müteahhit tabelayı koymuş satılık daire diye neden emlak danışmanına gideyim. Satış işlemi orada bitiyor.

Bu sezon; belirttiğimiz gibi, konut kredisine uygun, deprem sonrası yapılmış veya yeni daireler satılıyor. Bu satışlar öyle yüzlerce falan değil. Marmaris Emlak sektöründe arz sınırlı ve her arz kendi talebini yaratıyor.

Selimiye Köyü, ve çevre köylerde hareket var. Arsa statüsü kazanmış konut imarlı satılık arsalar, mevkiine göre Marmaris satılık villa arsalarının üçte hatta dörtte bir fiyatına. Yasal inşaat kriterine uygun Selimiye satılık arsalar revaçta.

Bu görselin boş bir alt özelliği var; dosya ismi: gonenc-emlak-haberleri.jpg

Reklam

Marmaris Satılık Daire // Gönenç Emlak Bülteni” üzerine 3 yorum

  1. Marmaris emlak piyasası sanılanın aksine satış aktivitesi yaz mevsiminde değil sonrasınadır. Yazın bakarlar,kışın satın alırlar. Şimdi moda ucuz ev bulmak, yani sıkışandan satılık. Adres icra daireleri. Emlak danışmanları değil.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s