Marmaris Satılık Daire

20 yıl üzerinde Marmaris emlak sektöründe profesyonel danışmanlık hizmetini sürdüren satırların yazarı 2014 ilk üç ayı içinde Marmaris satılık daire piyasası hakkında düşüncelerini açıklıyor. Piyasalarda durgunluktan söz etmenin bir yararı yok. Bu konuda herkesin bilgisi var. İkinci el konut satışı üzerinde duralım.

20 yaş ve üzeri binalar özelliklerine göre önem ve değer kazanıyor. Gayrimenkul sektöründe emlak mevki  nitelik belirleyici öneme sahiptir. Örneğin Tepe Mahallesi mevkiinde iki katlı eski bir binanın satış fiyatı 4.000.000-TL, Yine bir başka, kira getirisine sahip dört katlı bina 7.000.000-TL , merkeze yakın 160m2 arsa üzerinde iki katlı bir bina  750.000-TL fiyatlarla satışa çıkarılmıştır. Bu fiyat etiketini taşımalarının nedeni mevki ve içerdiği imar konumudur. Yıkılarak yerine yapılacak yeni yapının getirisi fiyatın oluşumunu sağlamaktadır.

Gelelim Marmaris satılık daire fiyatlarına. 3-7 yaş aralığı 2+1 daireler metraj ve konumuna göre 160-200.000-TL aralığında alıcı bulma şansına sahiptir. 7-15 yaşında  ve üzeri dairelerde fiyat bu seviyelerden aşağıya inmektedir. Ancak; dairelerin değerinin tesbitinde yaş faktörü tek başına kullanılacak parametre değildir.

Nitekim; daire değeri belirlemesinde m2 çok önemli bir diğer parametredir. Özetle, mevki, metraj, yaş bileşkesi fiyatı oluşturmaktadır. Yaz kış ,kullanım kriterine uygun iyi mevkide,80-90m2, 5-10 yaşında bir daire 100-140.000-TL seviyelerinde alıcı bulmaktadır. Gönenç Emlak resmi sitesinde gonencemlak.com.tr sayfalarında satılık daire kategorisinde listelenen ilanlarda seçenekler yer almaktadır.
Marmarisbox

Bu görselin boş bir alt özelliği var; dosya ismi: gonenc-emlak-haberleri.jpg

 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s