Marmariste kiralık daireler // Gonenc Emlak

Marmaris kiralık evler

Marmaris kiralık daireler için Merkezde yoğun talep  devam etmekte ve fiyatlarda yukarı yönlü hareket izlenmektedir. Her yıl turizm sezonu öncesi devresel olarak yaşanan süreç son iki yıldan bu yana nitelik değiştirmiştir. En çok talep alan mevki, Sarıana, Tepe Mahallesi, Pazar Yeri, Belediye koordinatları arasında kalan bölgedir. Artık; yaz kış sürekli talep oluştuğundan fiyatlar yükselmiştir. Aylık kirası 500-TL olan daireler 650-800-TL aylık kira ödemeli fiyatlara ulaşmasına rağmen kiralık ev bulunamamaktadır.

Marmaris emlak sektöründe belirtilen mevki, çarşıya, işyerlerine, bankalara ve okullara yakın olduğundan aileler tarafından tercih edilmektedir. 3+1 Daireler de ise; 750-TL’den başlayan fiyatlarla  evler sunulmaktadır.

Merkezden uzaklaştıkça kiralık konut bulma şansı artmaktadır. Bu konuda en avantajlı olan Beldibi olanaklar sağlamaktadır. Ancak; ailelerin ulaşım bedelleri ilave edilince  kira ekonomik olmaktan uzaklaşmaktadır.

Aylık 800-TL kira ödemektense üzerine ilave edilerek konut kredisi kullanarak daire satın alma yaygın olarak tercih edilmektedir. Ancak; satış fiyatlarında da yükselme yaşanmaktadır.

1990 yılında 6300 olan nüfus bugün adrese dayalı sayımda 85000’e ulaşırken yaz aylarında iki-üç kat artmaktadır. Konut açığında yaşanılan sorun, arsa arzındaki yetersizliktir. Nüfustaki artış, konut arzında daralma fiyatları yükseltmiştir. Gelecekte bu durumun lehine gelişme olması beklenmemektedir.

20 yıl üzerinde süredir profesyonel danışmanlık hizmeti aktif olarak şirketimiz tarafından verilmektedir. gonencemlak.com.tr  şirketimizin resmi web sitesidir. Aradığınız özelliklerde konutlar için izlemeniz önerilir.

Marmaris kiralık daireler ile alakalı soru ve taleplerinizi lütfen iletiniz.

İrtibat: 0532 312 0116

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s