Marmaris Kentsel Donusum

marmariste-bizi-izleyin-marmaris-box

Marmarisbox; kentsel dönüşüm Marmariste benimsendi görüşünü ifade ediyor. Bu yazıda izlenim ve piyasaya olan etkisi ele alınıyor.

Muğla Marmaris Emlak piyasasında inşaata uygun arsalar nerede ise kalmadığı için konut sektörü sıkıntılı. Son kalan parseller genellikle sorunlu. Hisseli, şuyuu bulunan, tedbir ve ipotekli parseller dışında çok az arsa var.

İnşaat yapılabilmesi için arsa gerekli. Bu nedenle, 20 yasın üzerinde olan binalar, özellikle tek katlı veya iki katlı olanlar ile az üniteli, apart oteller yıkılarak yerine yeni konut inşaatı yapılıyor.

Bu binalar peşin ödemeyle satın alınıyor, ya da kat karşılığı anlaşması yapılarak parsel kazanılıyor. Yeni konutların emlak piyasasında fiyatlarının yüksek olması, konut başına düşen arsa maliyetinin pahallı olmasından kaynaklanıyor. Bu fark bir anlamda alıcı tarafından ödeniyor.

Kentsel dönüşüm kapsamına giren yıkım-inşaat maliyetinde, yüklenici lehine harçlarda çok önemli indirim olması. Aslında konu, sosyal sıkıntıyı karşılama açısından kamu lehine. Bize göre desteklenmesi gerekli.

Yeni deprem yasasının yürürlüğe girmesinden sonra, daha sağlıklı konut inşaatları yapıldı. Biz, milat olarak, büyük depremi kabul ediyoruz. Öncesi ile sonrası arasında büyük farklılıklar var.

İşçilerin kürekle kardığı betondan, hazır betona, her kat kontrolörden onay alma, düz demirden, granürlü demire, zemin etüdü vb. gibi çok önemli değişiklikler oldu. Olmaya devam ediliyor.

Konut kredisi uygulaması, kat irtifakı,mülkiyeti konularında özensizliğe son verdi. Hasbelkader yapılan uygulamalar gittikç.e tarihe karışıyor. Görülen durum; Marmariste kentsel dönüşüm giderek yaygınlaşıyor. Marmarisin kabuk değiştirmeye başladığı, estetik görünüme sahip yapılarla yaşam konforunun da gelişeceği belli oluyor. Dileriz, Marmariste eviniz olsun.

Marmarisbox  Marmaris Emlak Bulteni

0252 4133089 – 02524133090 – 0532 3120116

Marmaris Kentsel Donusum” üzerine bir yorum

  1. Marmaris merkez ve sahil şeridinde bulunan eski evler önemli talep alıyor. Merkezden uzaklaştıkça, ilgini düştüğü, satış fiyatların gerilediği görülüyor. Ancak; her durumda birinci el, yani yeni konutlara ilginin canlı olduğunu belirtelim. Biz de, kentsel dönüşümün Marmariste benimsendiğini onaylıyoruz.
    http://marmarisbox.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s