Marmariste Konut Kredisi

gonenc-emlak-firmasi

Gönenç Emlak Şirketi Marmariste konut kredisi hakkında merak edilenleri açıkladı.

Mortgage kredisi, ipotekli konut satış veya tutulu satış kredisi olarak bilinir ve vadesi 1 sene ile 20 sene arasında değişir. Taşınmaz malınızın üzerine konulan ipotekle yapılan işlemdir ve bütün taksitlerinizi ödediğiniz zaman ipotek ortadan kaldırılır.

MORTGAGE KREDİSİ TÜRLERİ

Aslında mortgage kredilerinin hepsi ipotekli kredi olarak geçer ama altı kısma da ayrılabilir.

Konut kredisi, ofis kredisi, arsa kredisi, konut geliştirme kredisi, inşaat kredisi, refinansman kredisi.

Konut kredisi, ofis kredisi, arsa kredisi şartları ve içerikleri aynıdır.

Konut geliştirme kredisi; evin tadilat, dekorasyon veya yenileme işlemleri için size kullandırılan kredi türüdür.

İnşaat kredisi, kaba inşaatı bitmiş ancak finans yönünden desteklenmesi gereken inşaatlar için kullandırılan kredi türüdür. Müteahhitin veya inşaatı yapan kişinin başvuru yapması gerekir.

Refinansman kredisi; daha önce almış olduğunuz kredinizin yani şu an ki mevcut kredinizin o günün şartlarında daha uygun faiz ve vade seçeneklerine göre yapılandırılması için kullandırılan kredi türüdür. Başvurunuz halinde kredi durumunuz değerlendirilir ve eğer siz karlı olacaksanız

size bu kredi kullandırılır.

MORTGAGE İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Mortgage işlemleri için her banka için ayrı ayrı değerlendirilebilir. Her banka kendi içinde ayrı faiz oranları, vade farkları, kredi koşulları ve ödeme seçenekleri ile size farklı seçeneklere sunabilir. Bu sebeple kendi bütçenizi ve ödeme durumunuzu gözden geçirerek sizin için en uygun bankayı bularak kredi kullanmanız tavsiye edilir. Ödeyememe durumunda ne olacağı veya ödemeniz gecikmesi durumunda neler ile karşılaşılacağı ile alakalı olarak tüm şartlar ayrıntılı olarak incelenmelidir.

Yapılacak işlemler şöyle sıralanabilir:

Alacağınız meskeni bulur ve satıcı ile pazarlığınızı yaparsınız. Daha önce araştırmasını yaptığınız bankalardan kendinizce en uygun olan bankaya giderek istediğiniz kredi miktarını belirtirsiniz. Banka gerekli araştırma ve incelemeleri yaptıktan sonra size uygun kredi verir. Gerekli araştırmalardan kasıt sizin gelir düzeyiniz ve ödeme gücünüz, ayrıca alacağınız evin eksper değeri gibi işlemlerdir. Düzenli bir gelirinizin olması ve bankalardan olumlu kredi notunuz varsa istediğiniz miktar da evin değeri ile örtüşüyorsa kredi kullanmanızda sıkıntı olmaz.

Marmaris Emlak    –    Marmariste satılık daireler   –  Marmaris Haber

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s