İnternetten Konut Satışı

gönenç-emlak

İnternetten Ev Satışı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muğla Marmaris Gönenç Emlak Gayrimenkul Danışmanlık şirketi teknolojinin insan yaşamına etkisinin her alanda olduğu gibi ticareti de değiştirdiği internetten konut satışı yapılmasını sağladığı izleniyor. Marmaris satılık ev ilanlarını takip edebilir satış işlemini de yapabilirsiniz.

Günümüzde teknolojinin insanlara sunduğu en önemli imkânlardan biri olan internet özellikle emlak satışı yapmak isteyen kişilerin de işlerini son derece kolaylaştırmaktadır. Bu alanda Marmaris emlak piyasasında hizmet vermekte olan birçok site olduğu için insanlar verecekleri bir ilan ile kısa zamanda binlerce kişiye ulaşabilmektedirler.

Evlerini internet üzerinden satmak isteyen kişiler öncelikle güvenilir siteleri seçmeli ve aynı zamanda ilanlarında evle ilgili tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde belirtmelidirler. Online satışların en önemli avantajı çok daha kısa zamanda çok daha fazla kişiye ulaşabilme olanağı olmasıdır. Ancak bu şekilde satış yapmak isteyen kişilerin bilmeleri ve uymaları gereken birkaç kural vardır. Bu kuralları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Evin tüm özellikleri ilanda yer almalı ve müşteriler beklenmedik sürprizler ile karşılaşmamalı.
  • Evin konut kredisine uygun olup olmadığı araştırılmalı.
  • Evin üzerinde haciz veya ipotek olmamalı.
  • Sadece bir sitede değil ziyaretçi trafiği yüksek olan birçok sitede ilan verilmeli.
  • Satışı emlâkçı yapacaksa sözleşme sonuna kadar okunmalı.
  • Seçilen sitelerin güvenilir olduğundan emin olunmalı.
  • Evi satın almak isteyen kişiler ile kaparo karşılığında resmi bir işlem yapılmamalı (devir vb…).

Emlak Satışlarında İnternet Kolaylığı

Online ev satışı yapmak isteyen kişilerin bu seçeneği tercih etmelerindeki bir diğer sebep ise arada bir emlâkçı veya komisyoncu olmaması sebebi ile maddi kayıplarının olmamasıdır. Müşteri ile direkt olarak muhatap olan Marmaris emlak konut sahipleri bu sayede satış bedelinin tamamını alabilmektedirler.

Bilindiği gibi ev satışını emlâkçı yaptığında satış bedelinin bir kısmını komisyon olarak almaktadır. Günümüzde online olarak emlak satış ilanlarına ev sahipliği yapan ve her gün yüz binlerce kişinin ziyaret ettikleri birçok site olduğu için emlak satışı yapmak isteyen kişilerin işleri de oldukça kolaylaşmıştır.

Emlak Satışının En Kolay Yolu

Bu sitelerin çoğu ilanlara bedava yer verdiği gibi kimileri de çok cüzi bedeller ile ilan alma hakkı sunabilmektedir. Bu sebeple evlerini internet üzerinden satmak isteyen kişiler sadece ilanlarını verip gelecek talepleri beklemeye başlamaktadırlar. İnternetten ev satmak konusunda deneyimli olmayan kişiler dahi bu seçenekler ile çok kısa zaman içinde amaçlarına ulaşabilmektedirler.

Gönenç Emlak

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s