Marmaris Emlak Piyasası

Salgın gölgesinde piyasalar yeni normalde gelişiliyor

Gönenç Emlak Şirketi Kovit-19 etkisinde geçen bir yılı ardında bırakırken Türkiye gayrimenkul pazarı ve Marmaris emlak piyasası yeni çıkışlar aramaya devam ediyor. Salgın koşulları piyasa üzerinde oldukça etkili. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada negatif etki tartışmasız kabul edilmektedir. Ancak sektörler varlıklarını sürdürme konusunda çaba gösterirken krizi fırsata çevirenlerin de olduğu izleniyor. Muğla Marmaris gayrimenkul yatırımı piyasada salgın gölgesinde ilerliyor. Türkiye genelinde olduğu gibi Marmaris emlak piyasası için konut fiyatlarının düşeceği mümkün görülmüyor.

Çekim Alanı

Konut almak isteyen kişilerin tercihleri oldukça üst seviyeye çıkarak lüks ama rahat konuları tercih etmektedir. Deprem riskinin çok olduğu bölgelerde genellikle villa veya bahçe içerisinde emlak türlerini tercih ediliyor. Turistik bölgelerde özellikle yazlık amaçlı konutların satın alınma oranı yükselmiş bu sayede inşaatların türleri kişilerin tercihlerine göre şekillenmektedir. Güney bölgelerimizden en çok tercih şehirlerimizin arasında yer alan Marmaris’i ele alınacak olursa Bu şehrin hem nüfus olarak kalabalık olması hem de deniz ve güneşin bir arada olması emlak ihtiyacı olan insanların tercih yerleri olmuştur.

Yazlık Konutlar

Güneydeki kentlerimizden olan Muğla çevresi ve Marmaris’te inşaat projelerine ilginin çoğalması bu bölgenin oldukça fazla tercih edilmesinden kaynaklanmaktadır. Deniz ve güneşin bir arada bulunması konut satın alacak kişilerin en önemli cazibe konusu olmaktadır. Aynı zamanda güneş enerjisinden yaz kış faydalanıyor olması enerji tüketimini minimuma indirmekte ve projelerin neredeyse tamamı bu uygulamayı kapsıyor olması büyük yararlar sağlamaktadır. marmarisbox.com/haberler.html adresi üzerinden detaylı haberlerden alınan bilgilerle doğru konut alımına yardımcı olmaktadır. Şehrin en önemli ikinci özelliği ise büyük illerin içerisinde yer alması sebebiyle yaşayan insanların tüm ihtiyaçlarına rahatlıkla tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Marmaris Konut Fiyatları

Marmaris Konut Fiyatları Bölge içerisinde tüm bütçelere uygun emlak ve konut fiyatlandırmaları mevcuttur. Ayrıca sıfır projelere uygun kredilendirme seçenekleri de mevcuttur. Kentsel dönüşüm uygulamasıyla yeni yapıların inşası devam etmektedir. Salgın ve yerel piyasa etkileriyle talep dalgalanmaları yaşanması normaldir. . İlçemizde 27 yıldır konut fiyatları gerileme maalesef izlenmedi. Nedeni, piyasada kronik sürekli talep artışının olmasıdır. Kriz etiketli dönemlerde satış işlem hacmi daralır ancak fiyat seviyelerinde gerileme yaşanmaz. Kış mevsiminde satışlar yükselir yaz sezonu denilen dönemde talep artışı nedeniyle yaygın fiyat artışında çıkış yaşanmaktadır. İkinci el 2+1 daireler 500.000-TL ve 3+1 evler 850.000-TL seviyelerinden itibaren başlar. Mevki, yaş, metraj etmenlerine göre taşınmaz değerleri artı eksi satış fiyatına yansır. Birinci el yeni daireler 700-750.000 ve 3+1 evlerde 1.000.000-TL’den itibaren alıcı bulur. Deniz manzaralı daireler 3.500.000-TL değerinden başlar. Belirtmemiz gereken salgın sonrası taşınmaz fiyatlarının artışına devam edecek olmasıdır.

Kemal Gönenç

İrtibat: 0532 312 01 16

Reklam

Marmaris Emlak Piyasası” üzerine bir yorum

  1. Geri bildirim: Gayrimenkul Pazarı – Marmaris Emlak Ekonomi Yaşam Haberleri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s