Dijital Emlak Pazarlama | SEO Çalışması

Dünyada gayrimenkul sektörü geçmişe göre ciddi değimler geçirdiği gibi ülkemizde dijital emlak pazarlama, SEO çalışması değerini bulduğu yere yerleşti.  Her gayrimenkul danışmanlık firması web sitesine sahiptir. Yeni siteler akıllı telefonlarla uyumlu. Herkes telefonunu kullanarak aradığını buluyor. Bu işlemi ise arama makinaları yapıyor. SEO uyumlu olmayan siteniz indekslenmeyebilir. 30ncu sayfada örneğin Marmaris Emlak  anahtar kelimesi ile yapılan aramada çıkıyorsa geçmiş olsun. Herkes ön sırada yer almak ister. Bunun iki yolu var. Birincisi paralı reklam, ikincisi kaliteli web sitesi sahibi olmaktır. Kaliteyi belirleyen yüzlerce koşulu karşılama yüzdenize göre hak ettiğiniz yerde bulunursunuz. Yazımızda konuya değinelim istedik.

SEO Çalışması

Anahtar Kelime Araştırması

Emlak pazarlama amaçlı web sitenizin hız performansını ölçmenizde yarar var. Sitenin hızı, yükleme süresi söz konusu olduğunda müşterilerin karşılaştığı en yaygın sorunlardan bazıları şunlardır:

+ CSS veya JS ile yeniden boyutlandırılan resimler

+ Fotoğraflar, sitenize ekstra yükleme süresi ekler. Hangi görüntülerin yeniden boyutlandırılması gerektiğini bulmanız gerekir.

   Görüntüleri kalitesini yitirmeden yeniden boyutlandırmak size avantaj sağlayacaktır.

+ Resimler yüklenmiyor

+ Sayfalarınız fazla resim içeriyorsa, tembel yüklemeyi etkinleştirmek şarttır. Ekranın altındaki görüntülerin yalnızca ziyaretçi

  görüntüyü görecek kadar aşağı kaydırdığında yüklenmesine izin verir.

+ Sıkıştırma etkin değil

+ Ağ dosya aktarımlarının çok daha hızlı gerçekleşmesini sağlayan sıkıştırma yöntemidir. Başka deyişle, HTML, XHTML, CSS ve JS gibi dosyalarınız çok daha hızlı yüklenir.

+ JS, CSS, HTML küçültülmemiş, toplanmış, sıralı konumda değil.

Emlak Pazarlama

Sunucudan 100’den fazla harici dosyanız, stil sayfanız istendiği için siteniz yavaş yükleniyorsa, bu dosyaların bazılarını küçültmeye, toplamaya, satır içine almaya bakmanız gerekir.  Ayrıntılara girmeyeceğim, biraz denedim, ucuz, hızlı şey arıyorsanız en iyi olduğunu belirtelim.  Öte yandan CDN, kullandıkça öde esasına göredir. Ayda 100.000’den fazla ziyaret almadığınız sürece, muhtemelen minimum aylık 1 ABD doları seviyesi üzerine asla çıkamazsınız. Hayatınızı kolaylaştırmak tüm sorunları, daha fazlasını düzeltmek mi istiyorsunuz? WP Roketini kullanın. Araç, temel olarak tüm iyileştirmeyi sizin için yapar.

Siteniz %100 optimize edildiğinde, SEO stratejinizi tanımlamanın zamanı geldi diyebiliriz. Başlamanın yolu, araştırma yapmaktır. Öncelikle, hedef kelime araştırma sayfası oluşturmak isteyebilirsiniz. Bütün içerik işlemleriniz ana merkeziniz olacak. Şunları önerebiliriz. Özgün içeriğe öncelik verin. Yayınlama sürecini takip edin. Web sayfalarınızın yukarıdan aşağıya görünümünü elde edin. Hedef arama ifadesine özen gösterin. Hedeflediğiniz anahtar kelimedir. Hedef kelimenin önceliği nedir? Genellikle onları 1-2-3’e böleriz. En öncelikli anahtar kelimeleri seçeriz. Bunlar genellikle düşük rekabet, yüksek trafik, iyi dönüşüm veya 3’ünün aynı anda olmasıdır. Orta öncelikliler, düşük öncelikliler başlangıçta tercih edilir.

Dijital Emlak

Sosyal medya hesapları üzerinden istediğiniz kadar aktivite sağlayın, yetmez. Zira Dijital emlak pazarlama pek çok alan çalışmasını bünyesinde toplar. Sitenize yatırım yapmak gereklidir.   Aylık arama hacmi önemlidir. Anahtar kelime seçmenize yardımcı olur.  Kelime için tıklama başına maliyet yolunu seçebilirsiniz. Genel olarak, arama ağı reklamları yayınlamayı planlamıyorsanız zorunlu değildir. Ancak, hangisinin daha iyi dönüşüm sağlayacağını anlamanıza yardımcı olma potansiyeli yüksektir. Kelimenin iyi dönüşüm sağlama olasılığı ne kadar yüksekse dikkatli kullanım başarı getirecektir. Artık sayfanıza sahip olduğunuza göre, şimdi kelime araştırmasının önemine değer verilmesini ifade etmiş olalım.

İrtibat: 0532 312 0 16 – 0252 413 30 90

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s